Алюмінієвий кабель здобуває все більше популярності у будівництві та електротехнічній сфері, адже він є більш легким та економічно більш доцільним, порівняно з традиційною міддю, особливо стосовно цінової складової. Проте, перед вибором матеріалу для електричної мережі, важливо розглянути як його переваги, так і недоліки, особливо враховуючи його довготривалу інтенсивну експлуатацію та постійне навантаження, що поступово тільки збільшується з роками.

Переваги електромереж з алюмінію:

1. Легкість та економічність. Носії електроенергії з алюмінію легші за мідні, що полегшує транспортування та монтаж. Крім того, сріблястий метал є більш доступним матеріалом, що може знизити вартість самого проводу та витрат на електромонтаж. Собівартість алюмінію відносно міді, дозволяє будівельним компаніям економити на матеріалах та виконувати більший обсяг робіт без значного збільшення бюджету.

2. Захист від корозії. На цьому легкому металі утворюється захисний оксидний шар, який запобігає його руйнуванню від корозії, що робить носій стійким до впливу негативних умов навколишнього середовища.

3. Великий попит в електричних мережах. У великих електричних мережах та передачі електроенергії алюмінієвий кабель широко використовується через свою ефективність та економічність.

Недоліки:

1. Менша гнучкість. Порівняно з міддю, алюмінієвий кабель менш гнучкий, що може робити його менш придатним для використання в областях з великою кількістю поворотів та згинів.

2. Більше загуб енергії. В областях, де велика провідність грає критичну роль, наприклад, при високих струмах, цей провід може мати більше втрат енергії порівняно з мідним, що може впливати на ефективність системи.

3. Не дуже висока провідність, відносно міді. Aлюміній має меншу провідність електричного струму, що не дозволяє ефективно передавати електроенергію на значні відстані без великих втрат.

4. Висока ціна підключення. З'єднання алюмiнію вимагає спеціальної обробки та обжимних накінцівників, так як цей сріблястий метал утворює оксидні шари, що може призвести до втрат контакту та збільшення опору.

5. Відносна небезпека при перегріві. Сріблястий метал має вищий коефіцієнт теплопровідності, тому в разі перевищення потужності в системі, він може нагріватися швидше, що може призвести до підвищення температури, особливо в муфтах з'єднання контактів та зростання потенційної небезпеки.

Вибір між алюмінієвим та мідним кабелем повинен базуватися на конкретних потребах, вимогах електричної системи та бюджетних обмеженнях. Компроміс між вартістю та ефективністю грає ключову роль у виборі оптимального матеріалу для будівництва чи модернізації електричної мережі.

Кабель з алюмінію завойовує собі місце в сучасному будівництві завдяки своїм технічним характеристикам та досить великій економічній ефективності. Вибір між алюмінієвим та мідним носієм електроенергії у будівництві тепер залежить від конкретних завдань, бюджетних обмежень та практичних потреб електричної системи.