Электрика для ремонтаБезпечна експлуатація електричної проводки в квартирах, а тим більше самостійне укладання або монтаж електропроводки, потребує певних професійних навичок та знань. Насамперед необхідне знання техніки безпеки, які необхідно виконувати, щоб не потрапити у неприємні ситуації під час експлуатації електричних ланцюгів та при її монтажі. Особлива небезпека чатує на користувача, під час підключення електроживлення, в цей час можливе: коротке замикання; пробою ізоляції; замикання фазного провода на нульовий; неправильний монтаж вимикачів світла, електричних розеток, захисної апаратури та багато інших, спричинених незнанням або неуважністю при роботах.

Однозначно необхідно, у приміщеннях, що знову будуються: будинках, квартирах, підсобках, монтаж всіх аксесуарів за чіткою електричною схемою. Монтаж комутаційних ящиків, електролічильників, кабелів, розведення електроживлення, захисних автоматів повинен виконувати професійний електрик. Але іноді доводиться виконувати менш глобальні роботи щодо часткової заміни електропроводки, зміни лампочок, люстр чи інших аксесуарів, наприклад, вимикача освітлення чи електророзетки. Такі роботи, за певних навичок та вправ, можна зробити і самостійно, значно заощадивши сімейний бюджет. Звичайно, для цього потрібно знати певні правила техніки безпеки, які стосуються робіт з електрострумом та навичками монтажу приладів.

Наприклад, якщо виникла необхідність зміни електричних ланцюгів частини проводки в квартирі, то потрібно враховувати, що робити безпосереднє скручування алюмінієвого і мідного дроту неправильно, так як у цих металів різний коефіцієнт розширення і з часом, яке б не було міцне скручування, кріплення ослабне, це призведе до горіння контакту та потенційної можливості займання. Але тут є рішення – безпечне з'єднання забезпечує спеціальні металеві гвинтові клемники для роздільного з'єднання двох трьох або навіть чотирьох дротів. Особливо це актуально, коли проводиться монтаж проводів в розподільчих коробках.

 

Взаємозв'язок потужності обладнання з перетином проводів та встановлення ПЗВ та дифів

Купить узо Хагер в Киеве

Перш за все необхідно усвідомити для себе поняття потужності обладнання і як воно пов'язане із перетином дроту. Відповідно до закону Ома потужність, це струм, споживаний енергоспоживачами, помноженими на напругу. Так як побутовою напругою є 220 Вольт, а потужність побутових приладів зазначена в паспортах або на табличках, то струм, що проходить по проводах, неважко порахувати. Потім, знаючи максимальне допустиме проходження струму проводів і кабелів, можна порахувати мінімальний переріз електромережі в кожному конкретному напрямку.

Так як один квадратний міліметр мідного провідника пропускає в середньому 10 Ампер, а один міліметр алюмінієвого провідника безпечно пропускає через себе 8 Ампер, тобто неважко помітити, що при абсолютно однаковій потужності однакових побутових приладів або будь-яких інших енергоспоживачів, переріз алюмінієвого електропроводу має бути більшим, ніж мідного електропровідника.

Підбор навантаження універсальних захисних пристроїв (ПЗВ та дифів), які покликані захищати електромережі та споживачів від витоку електроструму на землю, короткого замикання або перевантажень, повинні бути розраховані приблизно за цією ж формулою. Захисні електроавтомати, диференціальні прилади, що монтуються на монтажних din - рейках у розподільних квартирних щитах, повинні також відповідати своїм характеристикам розрахункової потужності.

Наприклад, в середньому модульний захисний автоматичний вимикач, розрахований на 16 ампер для кімнатних розеток і приблизно на 10 ампер для їх освітлення. Для кухні, за наявності великої кількості потужної побутової техніки, можна встановити захисні модульні автомати, кріпляться в щитку на din-рейку від 20 ампер до 32 ампера, але все ж таки краще розділити кухонних споживачів на 2 лінії і поставити менш потужний, але більш дієвий захист у 16 - 20 ампер суміщений з ПЗВ, тоді будь-який витік на землю, викличе спрацювання дифзахисту, тобто врятує життя вам та вашим близьким.